Pravidlá fóra

Základne informácie a pravidlá fóra
willcheckObrázok užívateľa
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 85
Bydlisko: Zvolen
FW: 4.4.x
ROM: MIUI

Pravidlá fóra

Štv 11. Jún 2015 18:46:52

Fórum nexus5.jecool.net poskytuje priestor na diskusiu pre všetkých registrovaných užívateľov. Správcovia tejto stránky nebudú cenzurovať Vaše príspevky iba v tom prípade, že splníte doleuvedené pravidlá fóra. Založením témy, odoslaním príspevku alebo súkromnej správy prehlasujete, že ste sa s pravidlami fóra nexus5.jecool.net (a rozširujúcimi pravidlami subfór alebo tém) oboznámili a súhlasíte s nimi.

Pravidlo 1:
Každý registrovaný užívateľ fóra (ďalej len užívateľ) je povinný sledovať a brať na vedomie správy v kategórii Info & Pravidlá , dodržiavať pravidlá fóra (ďalej len pravidlá) a pokyny administrátora(ov)/moderátora(ov) (ďalej len vedenie fóra) fóra (ďalej len fórum).

Pravidlo 2:
Témy a príspevky vkladajte do správnych kategórii. Pokiaľ nebude téma v správnej kategórii alebo príspevok nebude v správnej téme, môže byť táto téma alebo príspevok bez upozornenia presunutý, odstránený alebo zamknutý.

Pravidlo 3:
Zakazuje sa:
prispievanie vtipov a písanie príspevkov s tematikou postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva, rasovej alebo národnostnej diskriminácie a etnickej príslušnosti, ktoré majú charakter výsmechu, znevažovania alebo urážania
písanie komentárov ku vtipom
používanie meme obrázkov (napr. facepalm, epic fail atď) v príspevkoch na fóre, okrem na to určenej témy v sekcií vtipy meme-vtipy-t160842.html
používanie obrázkov, ktoré nesúvisia s predmetom témy, nemajú pre tému žiadny prínos resp. obsahový význam

Pravidlo 4:
Vlastník, autor, administrátor/moderátor a prevádzkovateľ tohto fóra nezodpovedá:
za uvedený obsah tém, príspevkov a príloh. Za tému, príspevok (a aj prílohu) je zodpovedný užívateľ, ktorý danú tému, príspevok a prílohu odoslal.
za tovar alebo službu (alebo iný predmet), ktorých kúpu, predaj výmenu ste realizovali prostredníctvom fóra, ani za jeho kvalitu či finančné alebo materiálne plnenie za takto kúpený, predaný či vymenený tovar alebo službu.

Pravidlo 5:
Členstvo na tomto fóre je bezplatné. Námietky na členstvo alebo pravidlá budú ignorované. Pri porušení pravidiel fóra, bude užívateľ dočasne vylúčený z fóra. Pri opakovanom porušení pravidiel bude užívateľ z fóra trvalo vylúčený a jeho konto bude zablokované (ban).
Dočasné vylúčenie z fóra predstavuje dĺžku trestu 1 - 3 dni.

Pravidlo 6:
Urážky, osočovanie, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, ďalej hanobenie národa, rasy, sexuálnej orientácie, etnickej alebo národnostnej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá podnecuje k diskriminácii, nepriateľstvu alebo násiliu, propagácia drog a zľahčovanie ich užívania, podpora terorizmu a nabádanie k extrémizmu je na fóre zakázané v príspevkoch (vrátane obrázkov a odkazov), súkromných správach a v komentároch karmy.
Porušenie tohto pravidla bude znamenať dočasné alebo trvalé vylúčenie z fóra (ban).
Obchádzanie cenzúry vulgarizmov je považované za porušenie pravidiel.

Pravidlo 7:
Akékoľvek útoky a obviňovanie bez dôkazov vedenia fóra a užívateľov s cieľom ich zneváženia, poníženia, pokorenia, zastrašenia, šikanovania a zosmiešnenia je zakázané.

Pravidlo 8:
Zakazuje sa:
rozširovanie/nabádanie na rozširovanie alebo nelegálne používanie software/warezu, hudobných súborov, filmov a iných autorsky chránených diel.
zakladanie tém a písanie príspevkov
s obsahom žiadajúcim pomoc s nelegálne nadobudnutým softwarom (hry, programy atď.)
s návodmi a žiadosťami ako cracknúť, patchnúť, nelegálne zlegalizovať, aktivovať atď. akéhokoľvek autorsky chráneného diela.
predaj/výmena médií a hardware (CD/DVD/HDD/Flash karty...) s obsahom, ktorý ste legálne nenadobudli a ku ktorému nemáte povolenie autora, (vydavateľa alebo inej osoby resp. subjektu, ktorý vlastní autorské práva) na ďalšie šírenie.
pridávanie inštalačných a produktových čísel (serial number, product key) k programom, hrám do príspevkov alebo do súkromných správ na fóre.
ponúkanie prístupu na FTP, HTTP, private huby... za finančnú odmenu.
pridávanie príloh k príspevkom - ako sú cracky, patche, keygeny, aktivačné patche, hudobné súbory a iný nelegálny materiál. Takisto je zakázané uvádzať v príspevkoch odkazy na takéto súbory.

Pravidlo 9:

Zakazuje sa prispievanie odkazov na stránky s nelegálnym obsahom, stránky s erotickým obsahom, stránky (vrátanie odkazov na multimediálne súbory a obrázky) s tematikou násilia voči ľudom alebo zvieratám a stránky za úmyslom reklamy, odkaz na ed2k, magnety a odkazy na torrent s nelegálnym resp. autorsky chráneným obsahom.

Pravidlo 10:
Zakazuje sa prispievanie príspevkov bez vecného obsahu (smajlíky...). Obmedzte počet smajlíkov v príspevkoch.

Pravidlo 11:

Nežiadajte, neotravujte a nekontaktujte vedenie fóra cez email, súkromné správy alebo IM komunikačné programy s tým, že:
chcete moderovať fórum
chcete pomôcť s Vaším problémom, ktorý nesúvisí s chodom a prevádzkou serveru

Pravidlo 12:
Bez povolenia vedenia fóra je zakázaná na fóre akákoľvek reklama, akéhokoľvek produktu, služby, stránky atď. formou reklamného nicku (užívateľského mena), avataru (obrázku užívateľa), podpisu užívateľa, zakladania tém (odosielania príspevkov) s reklamným názvom resp. reklamným obsahom.
O tom, či užívateľ, téma alebo príspevok majú reklamný charakter rozhoduje vedenie fóra. Taktiež je na ich rozhodnutí aké opatrenia a tresty za porušenie tohto pravidla udelia.

Pravidlo 13:
Zakazuje sa používať podpis/avatar s vlastným rankom, reklamným, rasistickým alebo sexuálnym motívom, s tematikou postihnutia, sexuálnej orientácie, etnickej príslušnosti, náboženstva alebo rasovej a národnostnej diskriminácie, ktorý má charakter výsmechu, znevažovania alebo urážania. Ak bol Váš avatar upravený alebo vymazaný, tak je to na základe porušenia týchto pravidiel.

Pravidlo 14:
Názvy tém nepíšte veľkými písmenami. Vo vlastnom záujme dávajte normálne názvy tém, pretože témy, ktorých nadpis je nič hovoriaci budú bez upozornenia vymazané. Príklad: "Súrne pomóóc!", "problém", "monitor", "Windows", a pod.
Do názvu témy nepíšte slová: "please" a "help" ani žiadne ich synonymá a rôzne jazykové preklady.
Taktiež sa zakazuje umiestniť do názvu témy URL adresu.

Pravidlo 15:
Zakazuje sa vytváranie a používanie viacerých účtov na fóre.


V zmysle zákona č. 613/2008 Z. z. - Autorský zákon, sa zakazuje kopírovanie všetkého autorského materiálu, ktorý nie je pod GNU/GPL licenciou phpBB. Tým sa rozumejú vlastné grafické prvky templatu (štýlu), časti zdrojového kódu, pravidlá fóra, návody, atď. Porušenie Autorského zákona bude mať za následok bránenie si autorstva všetkými právnymi prostriedkami vrátane podania žaloby na súde. Rozširovanie autorského materiálu je podmienené udelením súhlasu autora/autorov.
!Pravidlá fóra!
Ak viem tak s radosťou poradím či na fóre alebo cez SS

Späť na Info & Pravidlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain