Android 6.0 Marshmallow

Témy o verziách androidu pre nexus 5
willcheckObrázok užívateľa
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 85
Bydlisko: Zvolen
FW: 4.4.x
ROM: MIUI

Android 6.0 Marshmallow

Uto 06. Okt 2015 15:45:58

Obrázok
Informácie:
Nový Android 6.0 Marshmallow má niekoľko praktických noviniek – nové režimy šetrenia batérie, podporu pre snímače odtlačkov prstov, automatickú zálohu aplikácií, či možnosť ovládania jednotlivých povolení pre aplikácie a hry, či niekoľko ďalších zmien.

Download:
Kód: Vybrať všetko
Prosím Prihláste sa alebo Zaregistrujte, pre zobrazenie obsahu


Návod:
Na úspešnú inštaláciu nového Androidu 5.0 Lollipop budete potrebovať odblokovať bootloader zariadenia a na počítači nainštalovať ADB (Android Debug Bridge).

ADB:
ADB je priamou súčasťou balíka SDK od Googlu. Stačí teda ak si ho stiahnete z developerských stránok Androidu a rozbalíte. V adresári platform-tools nájdete všetky potrebné súbory.

Odblokovanie Bootloaderu:
Odblokovanie Bootloaderu je skutočne otázkou len niekoľkých kliknutí. Stačí tablet alebo smartfón reštartovať do tzv. Fastboot módu a pomocou ADB príkazu ho odblokovať. Postupujte podľa nasledovných bodov.

- Predtým ako začnete, nakopírujte si súbory “ADB” a “Fastboot” do adresára, ktorý bude pre vás najlepšie prístupný a z ktorého budete následne pomocou terminálu spúšťať príkazy ADB.
- V Nexuse zapnite USB Debugging (Ladenie USB) — Nastavenia–>Možnosti pre vývojárov–>Ladenie USB
- Súčasným stlačením tlačidiel “Zníženie hlasitosti” a “zapnutie tabletu” spustite bootloader. Prípadne môžete použiť aj ADB príkaz adb reboot bootloader
- Po spustení Fastboot, zadajte v príkazovom riadku nasledovný príkaz: fastboot oem unlock
- Odblokovanie bootloaderu vymaže všetky dáta, potvrdíte ho stlačením tlačidla zapnutia.

Nahranie Androidu:

Rozbaľte stiahnutý archív a nakopírujte celý jeho obsah do rovnakého adresára, kde sa nachádza aj ADB a Fastboot. Otvorte terminál (vo Windowse si môžete pomôcť tlačidlom Shift, ktoré podržíte pri kliknutí na adresár). Do príkazového riadku zadajte príkaz flash-all (na macu bash flash-all.sh), ktorý prevedie inštaláciu Androidu 5.0 (pamätajte, že tablet alebo smartfón musí byť stále vo Fastboot móde). Po nahraní ROM odporúčame spraviť ešte reset na výrobné nastavenia, ktorý odporúčame spraviť v prípade bootloopu. Spravíte ho z recovery, ktorý spustíte z Bootloaderu. Musíte sa naň preklikať tlačidlami pre nastavenie hlasitosti.
!Pravidlá fóra!
Ak viem tak s radosťou poradím či na fóre alebo cez SS

Späť na Firmware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich