MultiROM

Všetko o aplikáciach pre Android
willcheckObrázok užívateľa
Administrátor
Administrátor

FW: 4.4.x
ROM: MIUI

MultiROM

Ned 14. Jún 2015 10:08:48

Obrázok

MultiROM je multi-boot rom-iek pre Nexus 5. Je možné spustiť ľubovoľnú Android ROM, rovnako ako iné systémy, ako je napr. Ubuntu Touch, ak je systém naporotvaný na toto zariadenie. Okrem bootovania z internej pamäte prístroja, MultiROM môže bootovať z USB disku pripojeného k prístroju prostredníctvom OTG kábla. Hlavná časť MultiROM je boot manažér , ktorý sa objaví zakaždým, keď sa spustí zariadenie a umožňuje vybrať ROM/ zaviesť systém. ROM-ky sú nainštalované a spravované pomocou modifikovanej TWRP. Môžete použiť štandardné ZIP súbory na inštaláciu sekundárnych Android ROM a MultiROM má dokonca aj svoj vlastný inštalačný systém, ktorý môže byť použitý na iné systémy založené na Linuxe.

vlastnosti:
* MultiBoot ľubovoľný počet Android ROM
* Obnovenie Nandroid zálohy ako sekundárnu ROM
* Boot z USB disku pripojený cez kábel OTG

Inštalácia:
1. root dúfam že každý má tým sa zaoberať nejdem. Ak nie na fóre si pozrite návod.

2. stiahneme si aplikáciu MultiROM Manager

3. otvoríme aplikáciu /stále ste pripojený na wifi!/
mali by ste vidieť niečo takéto:
Obrázok
KERNEL si vyberte podla toho akú verziu androidu máte!

4. prebehne inštalácia tých troch vecí bude / nebojte sa keď vám vyskočí okno že chce dokončiť inštaláciu reštartovaním , tak to má prebiehať!

5. keď to všetko prebehne a znova otvoríte aplikáciu mala by už vyzerať nejak takto:
Obrázok

6. pri následnom bootovaní vám vyskočí takéto okienko:
Obrázok

7. tento krát však nedáte nabootovať do internal ROM ale vyberiete si ROM ktorú ste si nainštalovali!
Obrázok

Obrázky oproti najnovšej verzií sa trošku líšia, návod som robil už dávnejšie. Ale princíp inštalácie je stále rovnaký.

Ak by niekto nepochopil môj návod tu je video návod:
!Pravidlá fóra!
Ak viem tak s radosťou poradím či na fóre alebo cez SS

willcheckObrázok užívateľa
Administrátor
Administrátor

FW: 4.4.x
ROM: MIUI

Re: MultiROM

Pia 04. Sep 2015 16:44:45

Pridávam návod pre tých ktorý nevedia ako pridať inú rom-ku do multirom aplikácie

1. Najskôr si stiahneme romku ktorú chceme napr. miui, cyanogenmod a pod. / link na stiahnutie romky nájdete aj tu na fóre v sekcií ROM
2. Keď máte romku stiahnutú, romka je vo formáte zip. nerozbaľujte ju!! Ale nakopírujte do pamäte telefónu.
3. Otvoríme aplikáciu multirom a vyberieme možnosť Reštartovanie ... a následne Recovery
4. Dostaneme sa do Recovery kde vyberieme možnosť na ľavo dole Advanced a následne na pravo dole MultiROM a ďalej Add ROM
5. Máme tu viac možností Choose ROM type: Android , MultiROM installer a SailfishOS . mi si necháme Android. Ďalšia možnosť je tam install to:Internal memory to ostáva.
6. Ďalší krok Select ROM source: ZIP file , Backup, ADB sideload, my klikneme na ZIP file a nájdeme si našu romku v zip formáte.
7. Už len počkáme kým prebehne inštalácia a pri ďalšom bootovani klikneme na novú romku :)
!Pravidlá fóra!
Ak viem tak s radosťou poradím či na fóre alebo cez SS

azraelObrázok užívateľa
Nováčik
Nováčik

FW: 5.1.x
ROM:

Re: MultiROM

Sob 05. Sep 2015 20:05:11

dakujem ti willcheck!
presne takyto navod potrebuje laik ako som ja, nevedel som ako zacat... vdaka

// Som rád že som mohol pomôcť :)
Willcheck

Späť na Aplikácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde